
Közel sem lebecsülve mai ellenfelünket nem az a kérdés, hogy ma mi lesz az eredmény. A női csapatért szurkolókat leginkább már a szombati Dunaújváros elleni összecsapás foglalkoztatja. Ma lehetőség lesz arra, hogy kipróbáljanak a lányok taktikai elemeket. Biztosan, élményt adóan nyerni kell a KSI ellen. A fiatalok közé, a fiatalok ellen két még fiatalabb játékos is bekerült a mai csapatba, nevezetesen Borsos Blanka és Urbin Zsófi. Sike József vezetőedző, az ifjúsági és a serdülő utánpótlás csapatainkban nyújtott teljesítmények alapján ad mindig lehetőséget az OB-I-es szereplésre szem előtt tartva a jövőt.
Örömmel láttuk a bemelegítésnél, hogy Szilágyi Dorka is vízben volt, passzolgatott a társakkal. Ez minden bizonnyal azt jelentheti, hogy közeleg a visszatérése, amit már nagyon várunk.
Szellák Csenge nyitotta a gólok sorát, 1-0. Pogonyi Bibor emelkedett a védők fölé és a hálóba vágta a labdát, 2-0. Weston kapott egy remek átadást Beloriótól és a ziccert kihasználta, 3-0. Belorio végigúszott a pályán nem tudták megállítni és a kapuba lőtt, 4-0. Közben Torma hárított kétszer is, egyszer emberhátrányban. Horváth Luca centerezett jól, 5-0, majd emberelőnyből is eredményes volt, 6-0. Esélyeshez méltóan kezdtek a lányok.
Torma védés, majd Weston gól a második negyed elején, 7-0. Emberelőnyből lőtték az első találatukat a vendégek, 7-1. Pogonyi Bibor húzott egy labdát a kapuba egy jó emberelőnyös figura megjátszásának eredményeként, 8-1. Szellák a következő találatunk szerzője, 9-1. Katona Zsófi centerből vette be a fővárosiak kapuját, 10-1. Parkes Rebecca is feliratkozott a góllövők közé, 11- 1. Weston Eve jegyezte a tizenkettediket, 12-1.
Pogonyi Bíbor ötméteres találatával kezdődött a harmadik negyed, 13-1. Katona Zsófi centerjátékának köszönhető a következő találat, 14-1. Horváth Luca növelte az előnyünket, 15-1. Weston Eve lőtt magabiztosan, 16-1. Parkes a kapus kezével együtt vágta a hálóba a labdát, 17-1.
Horváth Zsófi csavar centerpozícióból a legnagyobbakat idézte, 18-1. Majd hiába csipaszkodtak a nyakába, akkor is belőtte, 19-1. Horváth Zsófit képtelenek tartani centerben, övé a huszadik találat, 20-1. Második találatát is megszerezte a KSI, 20-2. Borsi Ilona, aki sérüléséből tért vissza, a huszonegyedik találat szerzője, 21-2. Javított a gólarányon a vendégcsapat, 21-3.
Mestermérleg:
Bóta-Tóth Andrea: Sajnálom, hogy egy pillanatig sem tudtunk méltó ellenfelei lenni az Egernek. Számunkra világos, hogy ezeknek a fiataloknak a szerda, szombat meccsritmus még sok. Ezzel együtt is láthattam szép megoldásokat, ezekből a mérkőzésekből sokat tanulhatunk.
dr. Sike József: Leginkább azt kértem a lányoktól, hogy végig koncentráljanak, ne dőljenek hátra amikor már kézben van a meccs. Ez a szombati Dunaújváros elleni rangadó miatt volt fontos, mert majd akkor is végig élesnek kell lenni. Ez többé-kevésbé megvalósult, sikerült egy jót gyakorolnunk, de nem voltunk egy súlycsoportba.
A mérkőzés jegyzőkönyve:
MOL női OB-I, 15. forduló
ONE Eger - KSI SE
21 - 3 /6-0, 6-1, 5-0, 4-2 /
Eger, Bitskey Aladár Uszoda
Játékvezető:
Varga Csenge, Sikter Richárd
ONE Eger: Torma-, Belorio 1, Borsi 1, Parkes 2, Borsos, Katona 2, Horváth L. 3, Horváth Zsófi 3, Lendvai, Pogonyi 3, Weston 4, Szellák 2, Urbin ZS., Balogh. Vezetőedző: dr. Sike József
KSI SE: Keresztény-, Binder D, Kiss K., Hegedűs, Kenéz, Finta, Dimitrovics, Lévai 1, Korpás, Binder B., Kenderes, Kemény 2, Forster, Schmuk. Vezetőedző: Bóta-Tóth Andrea
Gól - Emberelőnyből: 7/10, ill.: 2/7
Gól - ötméteresből: 1/1, ill.: -
Kipontozódott: Kenderes, Binder B.
/Fotó: Balla Bence/