Három negyed megint rendben volt. A végét nem bírtuk
- Írta: Kis Szabó Ervin
- Férfi csapat
- Találatok: 730
Igazi tavasz, még ha egy kicsit csípős is a hőmérséklet. Viszont amikor visszaköltözünk a Bárány uszodába, mindenki azt érzi, hogy ez az egri vízilabda igazi otthona. Évszázados nagy csaták színtere. Emlékezetes sikerek, és már rég elfeledett esetleges kudarcok színpada. Mindig a megújulás jelképe, ami egy valódi egri, semmi máshoz nem hasonlítható érzés. Ezért is van mindig a figyelem középpontjában szeretett sportágunk. Mint ma is a Semmelweis OSC elleni mérkőzésen.
Ötméteres az első támadásunk után, amit Rádli értékesített, 1-0. Aztán az OSC egyik lövése pattogott ide-oda, míg a végén a kapuban kötött ki, 1-1. Egy gyors ellentámadás után szerezték meg a vezetést a vendégek, 1-2. Szalai a támadásidőnk lejártának pillanatában vágta a hálóba a labdát, 2-2. Sajnos egy rossz passz OSC gólt eredményezett, 2-3. Ilyen hibák nem férnek bele! A következő támadásunkból a jó formában lévő Rádli Rajmund lőtt gólt, 3-3. Véleményes ötméteres, de megítélték és be is lőtték, 3-4. Kőkemény csata, kérdés ki bírja jobban.
Igazán tetszetős támadással és egri góllal kezdődött a második negyed, szerzője Bright, 4-4. A másdik emberelőnyünk csattan a kapufán. Az ellenfél emberelőnye viszont a hálónkban, 4-5. Sárinak most segített a kapufa, a felső lécről pattant a hálóba a labda, 5-5. El kell ismerni szép góllal vezet újra a vendégcsapat, 5-6. Sőt már kettővel, 5-7. Rádli pazar emberelőnyös találata, 6-7. Berényi Barna több mint hét méterről lőtte ki a sarkot, 7-7. Emberelőnyből vezet az OSC, 7-8.
Borbély nagy bravúrjával kezdődött a harmadik negyed. Kettős fórban az ellenfél, belőtték, 7-9. Forr a víz, óriási a küzdelem. Emberelőnyből kétszer is a kapufát találtuk el. Aztán messziről egy ejtés, 7-10. Hughes vágott a kapuba egy emberelőnyt, 8-10. Fel kell zárkózni, abszolult nyitotta meccs, Tóth Kálmán időt kért. Egy támadásnyi idő van hátra a negyedből. Nem sikerült a hét a hat ellen, maradt a két gólos vendég előny.
Borbély ziccert véd a zárónegyed első momentumaként. Bright szépít, 9-10. Emberelőnyből áll vissza a két gólos különbség, 9-11. Akciógól, 9-12. Mostanra fáradhattunk el, 9-13. Azért összeszedtük magunkat és egy szép akció végén Bright talált a hálóba, 10-13. Még három perc a végéig. Ötméteres, 10-14. Most már minden sikerül az OSC-nek, 10-16. Klebovicz lőtte a mérkőzés utolsó gólját, 11-16. Sajnos az utolsó negyed megint nem sikerült, pedig addig remek meccset játszottunk!
Mestermérleg:
Tóth László: Öröm volt itt játszani, remek körülmények között, jó játékkal sikerült nyernünk. Jól nézett ki a csapatunk, ennek nagyon örülünk. Jó formában dolgozunk tovább.
Tóth Kálmán: Gratulálok az OSC győzelméhez, megérdemelten szerezték meg a három pontot. A szerda–szombat ritmus komoly terhelést jelent számunkra, sok energiát vesz ki a csapatból. Nincs akkora lehetőségünk rotálni és pihenni, így a mérkőzés végére kinyílik az olló. Megyünk tovább, dolgozunk.
A mérkőzés jegyzőkönyve:
E.ON Férfi OB I. felsőház, 6. forduló
ONE-Eger - Semmelweis OSC
11 - 16 /3-4, 4-4, 1-2, 3-6/
Eger, Bárány Uszoda 300 néző
Játékvezetők:
Rubos Károly, Sikter Richárd
ONE-Eger: Borbély-, Rádli 3, Klebovicz 1, Hughes 1, Bright 3, Berényi 1, Szalai 1, Rónai, Salamon, Ádám E. Sári A. 1, Mihál Marco, Nagy K. Moldisz. Vezetőedző: Tóth Kálmán
Semmelweis OSC: Farkas - Tátrai, Simom, Sziládi 2, Sedlmayer, Klár, Mészáros 3, Gál 7, Hessels 1, Török, Tóth 1, Varga, Szilágyi, Illés. Vezetőedző: Tóth László
Gól - emberelőnyből: 4/10, ill.: 6/11
Gól - Ötméteresből: 1/1, ill.: 2/2
Kipontozódott: Hughes a 29. percben, ill.: Varga a 31. percben
/Fotó: Balla Bence/












