Két napja még fárasztó BL-meccset játszott a ZF-Eger férfi együttese, így szombat este nem biztos, hogy a szezon legfrissebb produkcióját látjuk majd.
E.ON OB I., FÉRFIAK, B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
ZF-EGER (1.) – CONTITECH SZEGED (8.)
EGER, BITSKEY-USZODA, OKTÓBER 28., SZOMBAT, 18.00. (ÉLŐ STREAM)
V.: HOMONNAI DÁNIEL, VEILANDICS ZOLTÁN.
JEGYÁRAK: FELNŐTT 1.000 FT, DIÁK/NYUGDÍJAS 500 FT.
A csütörtöki utazás jelentette a „pihenőnapot” a ZF-Eger férfi alakulatánál, a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzést követően ugyanis szombaton már újabb bajnoki fellépés vár a társaságra. Érkezik az OB I-es pontvadászat B-csoportjának sereghajítója, a szebb napokat is látott ContiTech Szeged csapata.
A pontvadászatból eddig eltelt négy forduló egyelőre kevésnek bizonyult ahhoz, hogy pontot szerezzenek Varga Péter tanítványai. Az eddigiek alapján, sorozatban a Tatabányától (9-6), a Pécstől (11-5), a Honvédtől (15-5), valamint a Szentestől (12-7) is viszonylag egyértelmű vereségek szerepelnek az idei bizonyítványban, de a Magyar Kupa D-jelű selejtezőcsoportjában is csak az újonc AVUS Szombathely ellen termett némi babér egy döntetlennel (9-9).
Egyértelműen más szelek fújnak a Tisza partján, mint amikor vért és verejtéket kellett izzadni egy-egy győzelemért, de ez legyen a szombati vendégek magánügye, mi inkább foglalkozzunk a sárga-kékekkel. Hogyha viszont már a csongrádiak esetében egy kis eredménymustrával indítottunk, egyfajta összehasonlításként végigmegyünk a mieink idei mérlegén is.
Négy bajnokiból négy magabiztos győzelem, ugyancsak négy imponáló különbségű diadal az MK-kvalifikációból, és ugyebár a szerdai, bukaresti három pont. Ez kilenc meccsből kilenc siker. Imponáló statisztika. Szombaton este így kerek számhoz érhetünk, hiszen a szezon tízedik nyertes összecsapása is meglehet, ráadásul megszakítás nélkül, amire minden esélyük meg is van Dabrowski Norbert és Petrovai Márton tanítványainak.
[vc_single_image image="99975" img_size="full" onclick="link_image"]Ez az optimista jóslat pedig még akkor is jogosnak tűnik, hogyha a szegediek ellen két alapember nem játszik. Hosnyánszky Norbert és Hárai Balázs információink szerint, biztosan pihenőt kapnak a bajnokság hétvégi ütközete helyett, és akkor még nem is beszéltünk a kézsérülése után lábadozó hálóőrről, Csiszár Boldizsárról. - Már csak emiatt is kíváncsian várom a Szeged elleni mérkőzést, pláne, amit mondtál, hogy kik fognak hiányozni – fejtette ki a mérkőzéssel kapcsolatos várakozásait Bedő Krisztián, a ZF-Eger világbajnok centere.
– Azért is lesz érdekes a szombati nap, mert nem sok idő telt el azóta, hogy hazaértünk Romániából, és még most is érzem, hogy mindenki fáradtabb egy kicsit. Attól függetlenül, hogy idézőjelben, a szomszédba utaztunk, egy háromnapos, fárasztó túrát zártunk le, és ilyenkor az utazás is nagyon le tudja nyomni az embert. Egyébként egy pörgős meccset várok a megfiatalodott szegediekkel szemben. Azt gondolom, hogy azt a fajta markáns védekezést, ami mostanában jellemez minket, most is tartanunk kell, és akkor nem lehet probléma. Tudjuk, hogy idén nem képvisel olyan erőt ellenfelünk, mint a korábbi években, de soha nem lehet egyetlen találkozót sem félvállról venni, szóval, aki játszani fog, az biztosan maximális teljesítményt szeretne nyújtani.
A találkozó egyértelmű esélyese tehát a házigazda, a 18 órakor kezdődő bajnokira pedig ezúttal is várjuk a szurkolókat. Akik aztán valamilyen oknál fogva nem tudnak kilátogatni a Bitskey-uszodába, azok az idén már megszokott élő stream segítségével követhetik a fejleményeket, köszönhetően, a Líceum Televízió közvetítésének.
Az 5. forduló további párosításai:
A-csoport:
2017. Október 28., szombat 17.00.: MKB-Euroleasing-BVSC-Zugló – FTC PQS Waterpolo 18.00.: VasasPlaket – Szolnoki Dózsa VSC 19.00.: AVUS Szombathely – Kaposvári VK 19.00.: UVSE – Debreceni VSE
B-csoport: 16.00.: Tatabánya – PVSK-Mecsek Füszért 18.00.: MetalCom Szentes – Racionet Honvéd 19.00.: PannErgy Miskolci VLC – A-Híd OSC-Újbuda
(FOTO: Sulyok Erika, archív)












