Öt gólos – bravúros győzelem!

Szombaton délben pirosra tapsolta a tenyerét, aki kilátogatott, a női ifjúsági országos bajnokság harmadik helyéért vívott mérkőzésre. Mint arról tegnapi előzetesünkben beszámoltunk a ZF-Eger ellenfele a Yordo Szentes együttese volt.

Jól tudta Biros Péter, az egriek női szakágvezetője, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, hiszen egy jól felkészített, színvonalas vízilabdát játszó Szentest kellett legyőzni. Az egri lányok azonban mind erről nem nagyon akartak tudomást venni. Olyan elánnal vetették magukat a küzdelembe, aminek csakis a győzelem lehetett a vége. Persze az igaznak bizonyult, hogy ez azért az öt gólos különbség ellenére sem volt könnyű.

Sőt! A mérkőzés elején végig a vendégeknél volt az előny. Nem egyszer volt két gólos különbség a javukra. A hazaiakat azonban vitte előre a szíve. Óriási akarattal mindig sikerült a felzárkózás, az egyenlítés, mígnem el nem érkeztünk a harmadik negyed végéhez. Tulajdonképpen akkor hágtak a tetőfokára az izgalmak. Addigi legjobbjukat, Kékesi Borit elvesztette az együttes, mert kipontozódott. Egy góllal, 11-10-re vezetett ekkor az ellenfél. Aztán jött a mindent eldöntő negyedik negyed. Méghozzá egy 7:1-es hazai diadallal. Szinte elsöpörte ellenfelét a hazai gárda, s aratott végül is 17:12 arányú győzelmet. Köszönhető mindez annak, hogy végig bírták erővel a mérkőzést és helyenként kifejezetten magas színvonalon, remekül vízilabdázva, egymásért küzdve, egymást kisegítve, egységes csapatot alkotva győztek. Tegnap tévesen közöltük, hogy két nyert mérkőzésen dől el a bronzcsata. Ennek az öt gólos győzelemnek azért van nagy jelentősége, mert a két mérkőzésen a gólarány is számít. Tehát mondhatjuk azt, a holnapi szentesi visszavágó előtt, hogy 5:0 ide! Ez viszont nem altathatja el a lányokat, ugyanúgy kell küzdeni, mint ma, s akkor ahogy tegnap Biros Péter fogalmazott, igazán szép szezont zárhatnak az ifjúsági korosztályban a lányok.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

ZF-Eger – Yordo Szentes

17:12 (2:3, 5:3, 3:5, 7:1)

Eger, Bitskey Aladár Uszoda

V.: Nóvé Gyula, Juhász Gábor

ZF-Eger: Podlovics -, Párkányi, Kékesi 4, Pásztor, Kiss A. 1, Katona ZS. 1, Dobi 1, Horváth L. 1, Bódi 3, Horák, Rocska, Szilágyi Sz 4., Turi. Edzők: Szilágyi Péter, Biros Péter

Yordo Szentes: Szabó -, Nagy 1, Fodor, Dömsödi 4, Bocskay 1, Tóth F. 2, Héri, Kudella 3, Czirbus, Korom 1, Csiszár, Kajtár. Edzők: Győri Eszter, Brávik Fruzsina

Gól emberelőnyből: 4/9, ill., 0/7

Kipontozódott: Kékesi, a 24. percben

Mestermérleg:

Szilágyi Péter: Akaraterőben, fizikálisan mindenképpen felülmúltuk ellenfelünket. Sokat számított a javunkra a két kapus közötti különbség is, de mindenki megtette a magáét. Nagy dicséretet érdemelnek a lányok, mert ez végül is a szív diadala volt. Gratulálok nekik! Holnap ugyanígy kell hozzáállni a mérkőzéshez és akkor…

/Fotó: Lénárt Márton/