Egy negyedig ijesztgetett a Pécs

Az első nyolc perc gyengébb kezdését követően, egy 7-0-ás sorozattal végleg lerázta magáról szerda esti ellenfelét a ZF-Eger férfi csapata.

Húszperces késéssel kezdődött a szerda esti ZF-Eger – PVSK-Mecsek Füszért férfi bajnoki, amiért a vendégek forgalmi dugóba kerültek. A csúszás egyértelműen a hazaiaknak jött rosszkor, lévén, hogy a meccs első gólját a fekete sapkában szereplő gárda szerezte.

Épp megszólalt már a támadóidő végét jelző duda, amikor megérkezett a labda Csiszár Boldizsár kapujába, Csaba Márton találata így rögtön vezetést jelentett a baranyaiaknak. Könnyen kerülhetett volna kétgólos előnybe is a vizitáló együttes, hogyha az első, időkérés utáni emberelőnyét eredményesen zárja. Ami késik, nem múlik, tartja a mondás, esetünkben pedig az egri nevelésű Chilkó Márton szomorította a lelátón helyet foglalókat

Szerencsére nem sokkal később megtört a jég a másik oldalon is, és a második hazai létszámfölényes szituáció végén már góllal zárt Kovács Gergő. Más kérdés, hogy ismét a pécsiek jöttek, visszaállítva ezzel a közte kettes különbséget. Fordítani, de még egyenlíteni sem sikerült az első játékrészben, Sztrahinja Raszovics megoldásával viszont legalább minimálisra faragta a hátrány mértékét a házigazda.

Ha már egyszer elsütöttük azt a közhelyt, hogy ami késik, nem múlik, megint csak ismételni tudjuk magunkat, előbb ugyanis Angelosz Vlahopulosz egalizált, majd a negyed közepénél Bedő Krisztián használt ki egy megúszásból adódó lehetőséget (4-3). Innentől kezdve végre már azt a játékot láthattuk a kedvencektől, amire előzetesen is számítottunk, egy „laza”6 -0-ás sorozattal pedig a félidőre el is léptek néggyel a sárga-kékek.

Az igazság szerint, ezzel a fontos kérdések el is dőltek, mert ebből a távolságból, és főként abból a sebességből, amire az egriek kapcsoltak, nem igen tűnt realitásnak a szoros meccs. Dabrowski Norbertnek pedig megint igaza lett, hiszen ezen a találkozón rengeteg alkalommal megcsodálhattuk azt a fajta gyors támadójátékot, amiről a szezon előtt már többször is szó esett

A végjáték aztán már megint kisebbfajta hazai pólós örömünnepet hozott, egymás után érkeztek ugyanis a szebbnél szebb találatok. A prímet Sztrahinja Raszovics vitte a maga négy góljával, és fantasztikus vízilabdájával, de természetesen a többieket is elismerés illeti.

A vége hétgólos ZF-Eger győzelem, ami azt jelenti, hogy továbbra is száz százalékos a szezonban a társaság, és így készülhet a következő forduló rangadójára. A Honvéd elleni csörtéig ugyanakkor még várni kell egy kicsit, egészen pontosan jövő szombatig, mert akkor rendezik a Kőér úti összecsapást.

ZF-Eger – PVSK-Mecsek Füszért 14-7, 2017.10.11. (FOTO: Lénárt Márton)